Stacyjkowo Motorised. Seria torów przystosowanych specjalnie dla lokomotyw Stacyjkowo z napędem nazywa się Motorised. Ponieważ modeli jest nieco mniej, warto szukać odpowiedniego oznaczenia na opakowaniu. Najmłodsi fani motoryzacji chcą nie tylko jak Koko, Bruno i Wilson przeżywać niezwykłe przygody podczas oglądania, ale także móc bawić się w kolej i samodzielnie tworzyć trasy przejazdowe dla ulubionych bohaterów.
Wybrane zestawy:
Stary Pit i obrotowe rondo / cena ok. 90 zł. Niewielki zestaw torów w kształcie ósemki, połączony rondem, w którym, przestawiając zwrotnice, można zmienić kierunek jazdy lokomotywy. W zestawie stary Pit wraz z wagonikiem.
Zestaw Cargo 45 elementów / cena ok. 180–200 zł. Duży zestaw torów i akcesoriów Stacyjkowo, dzięki którym można zbudować podwójny tor (z częścią nadziemną). Dwie zwrotnice umożliwiają prowadzenie lokomotywy różnymi trasami. W zestawie Wilson wraz z wagonikiem. Wszystkie lokomotywy Stacyjkowo i wagony można z łatwością łączyć ze sobą za pomocą specjalnych zacisków. Tylna złączka jest ruchoma, dlatego też można połączyć ze sobą wiele wagoników, a one nadal będą wspaniale poruszać się po krętych torach. Gumowe kółeczka na jednej z osi. Swobodnie obracające się koła podczas popychania. Zabawki Stacyjkowo to ciuchcie wraz z różnymi wagonami, akcesoriami, to całe systemy torów, które można układać w przeróżnych konfiguracjach.
Wybierz zabawki odpowiednie dla dzieckaCo pomoże w ćwiczeniach ruchów rączek? Mata edukacyjna. To zwykle jedna z pierwszych zabawek niemowlęcia. Uczy dziecko ogólnego ruchu rączkami i nóżkami, rozwijając również umiejętność chwytania. Do maty najczęściej przymocowane są łuki z różnymi zabawkami, które oddziałują na zmysły niemowlęcia, a także zachęcają je do sięgania po przedmioty, podnoszenia głowy, a w końcu do siadania. Mata edukacyjna powinna być na tyle duża, by maluszek mógł się na niej swobodnie poruszać, obracać, przekręcać. Po pewnym czasie zauważymy, że maluch zaczyna wyciągać rączki w kierunku wiszących przedmiotów, a następnie je chwyta. Początkowo jego ruchy są bardzo niezgrabne, jednak po kilku próbach będzie mu to wychodzić coraz lepiej. Z każdym kolejnym dniem ruchy bobasa będą coraz bardziej precyzyjne, a maluch będzie coraz lepiej i spokojniej chwytał zawieszone pluszaki. Czasami zauważymy, ze bobas potrafi leżeć przez kilka minut z podniesioną do góry rączką, aby w końcu złapać to, co sobie zaplanował. |
|
|
|