Chuggington to serial animowany dla dzieci stworzony w 2008 roku przez brytyjskie studio Ludorum. W Polsce znany wszystkim maluchom pod nazwą Stacyjkowo. Akcja serialu rozgrywa się w tytułowym miasteczku. Główni bohaterowie, czyli trzy małe lokomotywy: Wilson, Koko i Brewster, wspólnie przeżywają przygody, uczą się odpowiedzialności i poznają znaczenie przyjaźni.
Produkty wiernie odzwierciedlają postacie z filmu, każdy element został precyzyjnie odtworzony. Zabawki wykonane z wysokiej jakości plastiku. Mogą służyć jako samodzielne zabawki lub stanowić element wspaniałej kolekcji kolejek i pojazdów.
Wszystkie lokomotywy i wagony można z łatwością łączyć ze sobą za pomocą specjalnych zacisków. Tylna złączka jest ruchoma, dlatego też można połączyć ze sobą wiele wagoników, a one nadal będą wspaniale poruszać się po krętych torach.
Wybierz zabawki odpowiednie dla dzieckaChodzik – bardziej szkodzi niż pomaga? Temat chodzików budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony specjaliści ostrzegają, że chodzik nie tylko nie pomoże w nauce chodzenia, ale wręcz może ją utrudnić, powodując przy tym liczne problemy zdrowotne. Z drugiej strony nie brakuje rodziców, którzy nadal decydują się na jego zakup. Jedno trzeba przyznać: to sprzęt niezwykle wygodny i praktyczny w użyciu, zwłaszcza dla rodziców. Chodzikposiada specjalny stelaż oraz solidną ramę, które zabezpieczają dziecko przed ewentualnymi urazami. Rodzice nie muszą obawiać się, że mały uparciuch, co rusz próbujący wstawać i stawiać pierwsze kroki, przewróci się i zrobi sobie krzywdę. Dziecko stabilnie siedzi, ogląda świat z nowej, pionowej perspektywy, porusza się, odpychając się nóżkami, a gdy się zmęczy, może pobawić się umieszczonymi na kolorowym blacie przyciskami, migającymi światełkami i wydającymi zabawne odgłosy piszczałkami. Wydaje się, że to gadżet idealny. Czy rzeczywiście? Okazuje się, że nie do końca. Chcąc zapewnić dziecku bezpieczeństwo i uchronić go przed urazami, możemy wyrządzić mu znacznie większą krzywdę, bo prawda jest taka, że dziecko nie nauczy się chodzić, jeśli nie zaliczy po drodze kilku upadków. Tylko w ten sposób nabędzie świadomość własnego ciała, nauczy się utrzymywać równowagę, przenosić środek ciężkości z jednej nogi na drugą czy bezpiecznie upadać. |
|
|
|